Boys Wrestling
   League  Overall
 WLWL
Adna0000
Chief Leschi0000
Ilwaco0000
Kalama0000
Life Christian 0000
Napavine0000
North Beach0000
Ocosta0000
Onalaska0000
Rainier0000
Raymond0000
South Bend0000
Toledo0000
Wahkiakum0000
Willapa Valley0000
Winlock0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Custom School Photo
2017-18 WH Wrestling
Photo By: NW Sports PhotographyPhoto Store
Monday, Dec 9
Final
Scored By: Mike.Morales
48Rainier
30Tenino *


Tuesday, Dec 10
Final
Scored By: Clarkston.Richard
0Life Christian
0Fife *


Final
Scored By: Clarkston.Richard
0Life Christian
0Bellarmine *


Final
Scored By: Clarkston.Richard
0Life Christian
0Stadium *


Final
Scored By: Clarkston.Richard
0Life Christian
0Vashon Island *


Final
Scored By: Clarkston.Richard
0Life Christian
0Mt. Tahoma *


Final
Scored By: Clarkston.Richard
0Life Christian
0Wilson *


Final
Scored By: Clarkston.Richard
0Life Christian
0Lincoln *


Final
Scored By: Clarkston.Richard
0Life Christian
0Cascade Chr *


Thursday, Dec 12
 
Napavine Mix and Match
Napavine *


NHS
Friday, Dec 13
 
Battle at the Border
Todd Beamer
Steilacoom
Sehome
Rochester
North Thurston
Mount Vernon
Lynden
Liberty
Kent Meridian
Kalama
Issaquah
Ferndale
Everett
Darrington
Blaine *


BLHS
Saturday, Dec 14
 
Warrenton Tournament
Ilwaco


Warrenton,
 
WF West JV Tour
Shelton
Napavine
W F West *


WFW
 
South Whidbey
Seattle Academy
Rainier
Nooksack Valley
Friday Harbor
Franklin
Cleveland
Cle Elum
Bellevue Chr *


Bellevue C
 
Battle at the Border
Todd Beamer
Steilacoom
Sehome
Rochester
North Thurston
Mount Vernon
Lynden
Liberty
Kent Meridian
Kalama
Issaquah
Ferndale
Everett
Darrington
Blaine *


BLHS
 
Wildcat Invitational
Woodland
Washougal
Skyview
Seton Catholic
Ridgefield
Montesano
Monroe
Klahowya
King's Way Chr
Kelso
Hudson\\\\\\\'s Bay
Hoquiam
Hockinson
Fort Vancouver
Evergreen
Columbia River
Castle Rock
Adna
La Center *


LCHS
 
Judi Emry Tournament
Redmond
Elma
Chief Leschi
Central Kitsap
Bellarmine
Foss *


FossHS
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Wrestling Schedule

  Date Opponent Time Place  
Sat, Dec 21 Down River Challenge
Wahkiakum (Host)
Columbia - White Salmon
Mark Morris
Napavine
Ocosta
Pomeroy
Raymond
South Bend
Willapa Valley
10:00 AM Away
Sat, Jan 4 Bash at the Beach
North Beach (Host)
Hoquiam
Napavine
Raymond
South Bend
Shelton
Willapa Valley
9:15 AM Away NBHS
* Tue, Jan 7
Adna (Host)
Chief Leschi
Napavine
Onalaska
Raymond
South Bend
Toledo
Wahkiakum
Winlock
Willapa Valley
5:00 PM Away AHS
* Mon, Jan 13
Onalaska (Host)
Kalama
Life Christian Acad.
Napavine
Raymond
Rainier
South Bend
Wahkiakum
Willapa Valley
5:00 PM Away OHS
Sat, Jan 25 Willapa Harbor Invitational
Raymond (Host)
Adna
Hoquiam
Ilwaco
Kennedy Catholic
Mt. Tahoma
North Beach
Renton
South Bend
Shelton
Shorewood
Wahkiakum
Willapa Valley
10:00 AM Home RHS
Sat, Feb 1 Beach Brawl
Ilwaco (Host)
Astoria, OR
Forks
Kelso
Life Christian Acad.
Mark Morris
Raymond
South Bend
Willapa Valley
8:00 AM Away IHS

Post Season (If Qualified)

Post Season schedule is not yet available.