League
2B
sch:Northwest Christian (Lacey)
Northwest Christian (Lacey) Navigators
4710 Park Center Ave NE
Lacey, WA   98516
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Golf
Track
X-Country
Girls

Basketball
Golf
Tennis
Track
Volleyball
X-Country
sch:Pe Ell
Pe Ell Trojans
519 N. 2nd St
Pe Ell, WA   98572
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Football
Track
Girls

Basketball
Softball-Fastpitch
Track
Volleyball
South Bend
Boys Sports:   Football   Soccer   X-Country   Basketball   Wrestling   Baseball   Golf   Track 
Girls Sports:   Soccer   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Girls Track
  League Overall
  W L W L
Chief Leschi0000
Ilwaco0000
Life Christian 0000
North Beach0000
Northwest Chr0000
Ocosta0000
Pe Ell0000
Raymond0000
South Bend0000
Willapa Valley0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
2019 SBHS Track Team
Photo By: Northwest Sports PhotographyPhoto Store
Tuesday, Apr 16
 
SeaTac League Meet 2
Tacoma Baptist
Seattle Luth
Puget Sound Adv
Pope John Paul
Muckleshoot
Evergreen Luth
Crosspoint
Concordia Chr
Christian Faith
Auburn Adv
Chief Leschi *


CLHS
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Girls Track Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date South Bend Opponent  
* Thu, Mar 14 South Bend 66 Naselle 52
Winlock 6
Wishkah Valley 64
Willapa Valley 60
Sat, Mar 16 Rainier Icebreaker
South Bend Rainier (Host)
Concordia Christian Academy
Hoquiam
Tenino
* Thu, Mar 21 South Bend 64 Naselle 114
Ilwaco 155
North River 43
Raymond 72
Wishkah Valley 37
* Thu, Mar 28 South Bend 107 Chief Leschi 40
North River 71
Pe Ell 9
Taholah 30
Thu, Apr 4 Tri-District Meet
South Bend 51 Raymond (Host) 47
Willapa Valley 63
Sat, Apr 6 Daily Astorian Invitational
South Bend 0 Seaside, OR 0
* Thu, Apr 11 @ Rainier

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Thu, Apr 25
Napavine (Host)
Kalama
Pe Ell
South Bend
Tenino
Winlock
Away
Tue, Apr 30 Pacific County Invitational
Ilwaco (Host)
Naselle
North River
Raymond
South Bend
Willapa Valley
3:30 PM Away IHS
* Thu, May 2
Ocosta (Host)
Life Christian Acad.
Northwest Christian (Lacey)
North River
Raymond
South Bend
3:30 PM Away OHS
Fri, May 3 Spudder Classic
Ridgefield (Host)
Washougal
Castle Rock
Elma
Forks
Hoquiam
Hockinson
Montesano
Mark Morris
R A Long
Rochester
South Bend
Tenino
Woodland
3:00 PM Away RHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 May 8, 4:00 PMPacific Sub-District Prelims at Raymond High School
 May 10, 4:00 PMPacific Sub-District Finals at Raymond High School
 May 17, 5:00 PMSWW District Meet at WF West High School
 May 23, 4:00 PM
May 24, 10:00 AM
May 25, 10:00 AM
WIAA State Meet at Eastern Washington University
 

Copyright 2007-2016 PacificAthletics.org
Advertising Privacy Policy