League
2B
sch:Northwest Christian (Lacey)
Northwest Christian (Lacey) Navigators
4710 Park Center Ave NE
Lacey, WA   98516
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Golf
Track
X-Country
Girls

Basketball
Golf
Tennis
Track
Volleyball
X-Country
sch:Pe Ell
Pe Ell Trojans
519 N. 2nd St
Pe Ell, WA   98572
Close School Popup

Boys

Baseball
Basketball
Football
Track
Girls

Basketball
Softball-Fastpitch
Track
Volleyball
South Bend
Boys Sports:   Football   Soccer   X-Country   Basketball   Wrestling   Baseball   Golf   Track 
Girls Sports:   Soccer   Volleyball   X-Country   Basketball   Wrestling   Golf   Softball-Fastpitch   Track 
Post Season Search Login | Register | Contacts
subscribefacebooktwitter
photos
Boys Track
  League Overall
  W L W L
Chief Leschi0000
Ilwaco0000
Life Christian 0000
North Beach0000
Northwest Chr0000
Ocosta0000
Pe Ell0000
Raymond0000
South Bend0000
Willapa Valley0000


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
2019 SBHS Track Team
Photo By: Northwest Sports PhotographyPhoto Store
Tuesday, Apr 16
 
SeaTac League Meet 2
Tacoma Baptist
Seattle Luth
Puget Sound Adv
Pope John Paul
Muckleshoot
Evergreen Luth
Crosspoint
Concordia Chr
Christian Faith
Auburn Adv
Chief Leschi *


CLHS
Friday, Apr 19
 
Tenino
Shelton
Rochester
Raymond
Orting
Napavine
Elma
Centralia
Black Hills
Adna
Aberdeen
W F West *


WFW
Saturday, Apr 20
 
Tenino
Shelton
Rochester
Raymond
R A Long
Orting
Napavine
Elma
Concordia Chr
Centralia
Black Hills
Adna
Aberdeen
W F West *


WFW
ScheduleCoachesRosterDocuments
 
Schedule:
Show Transportation

2018-19 Varsity Boys Track Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date South Bend Opponent  
* Thu, Mar 14 South Bend 91 Naselle 31
Winlock 98
Wishkah Valley 33
Willapa Valley 21
Sat, Mar 16 Rainier Icebreaker
South Bend Rainier (Host)
Concordia Christian Academy
Elma
Hoquiam
Montesano
Raymond
Tenino
White River
* Thu, Mar 21 South Bend 125 Naselle 115
Ilwaco 103
North River 12
Raymond 104
Wishkah Valley 43
* Thu, Mar 28 South Bend 111 Chief Leschi 8
North River 41
Pe Ell 79
Taholah 38
Thu, Apr 4 Tri-District Meet
South Bend 70 Raymond (Host) 76
Willapa Valley 19
Sat, Apr 6 Daily Astorian Invitational
South Bend 0 Seaside, OR 0
* Thu, Apr 11 @ Rainier

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
* Thu, Apr 25
Napavine (Host)
Castle Rock
Kalama
Pe Ell
South Bend
Tenino
Winlock
3:30 PM Away NHS
Tue, Apr 30 Pacific County Invitational
Ilwaco (Host)
Naselle
North River
Pe Ell
Raymond
South Bend
Willapa Valley
3:30 PM Away IHS
* Thu, May 2
Ocosta (Host)
Life Christian Acad.
Northwest Christian (Lacey)
North River
Raymond
South Bend
3:30 PM Away OHS
Fri, May 3 Spudder Classic
Ridgefield (Host)
Washougal
Castle Rock
Elma
Forks
Hoquiam
Hockinson
Montesano
Mark Morris
R A Long
Rochester
South Bend
Tenino
Woodland
3:00 PM Away RHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 May 8, 4:00 PMPacific Sub-District Prelims at Raymond High School
 May 10, 4:00 PMPacific Sub-District Finals at Raymond High School
 May 17, 5:00 PMSWW District Meet at WF West High School
 May 23, 4:00 PM
May 24, 10:00 AM
May 25, 10:00 AM
WIAA State Meet at Eastern Washington University
 

Copyright 2007-2016 PacificAthletics.org
Advertising Privacy Policy