App Logo Sponsor Logo
App Logo   Sponsor Logo
District 4 2B Girls Basketball
SHARE
Sat, Feb 5 - Sat, Feb 19
February 19
  
February 17
  
February 15
  
February 10
  
February 8
  
February 5
  
February 8
  
February 15
  
February 19
 
               
#1 Winlock 55
Forks 59
         
                        
            
#9 Winlock 62
Morton-White Pa 25
    
#13 Forks 43
Onalaska 64
      
         
#17 Winlock 36
Napavine 40
    
#2 Morton-White Pa 43
Onalaska 68
        
#27 Onalaska 28
Rainier 46
                    
                  
#21 Onalaska 45
Raymond 51
   
     
#23 Napavine 40
Adna 63
        
#3 South Bend 27
Rainier 71
        
   
#25 Adna 55
Onalaska 28
                  
          
#10 South Bend 30
Toutle Lake 58
    
#14 Rainier 32
Raymond 49
      
        
#18 Toutle Lake 30
Adna 48
    
#4 Toutle Lake 24
Raymond 78
        
                     
                      
#29 Raymond 68
Chief Leschi 60
               
#5 North Beach 29
Adna 69
        
#28 Adna 43
Wahkiakum 42
                      
           
#11 North Beach 19
Toledo 37
    
#15 Adna 42
Chief Leschi 51
      
        
#19 Toledo 38
Rainier 53
    
#6 Toledo 39
Chief Leschi 45
        
                     
                   
#22 Chief Leschi 40
Wahkiakum 38
   
      
#24 Rainier 67
Forks 45
        
#7 Napavine 59
Ilwaco 48
        
   
#26 Rainier 38
Wahkiakum 60
                  
          
#12 Ilwaco 56
Stevenson 22
    
#16 Napavine 31
Wahkiakum 40
      
        
#20 Ilwaco 36
Forks 67
    
#8 Stevenson 13
Wahkiakum 75
        
                     
                       
Click on game box for more game details.
February 19
  
February 17
  
February 15
  
February 10
  
February 8
  
February 5
  
February 8
  
February 15
  
February 19
 
               
#1 Winlock 55
Forks 59
         
                        
            
#9 Winlock 62
Morton-White Pa 25
    
#13 Forks 43
Onalaska 64
      
         
#17 Winlock 36
Napavine 40
    
#2 Morton-White Pa 43
Onalaska 68
        
#27 Onalaska 28
Rainier 46
                    
                  
#21 Onalaska 45
Raymond 51
   
     
#23 Napavine 40
Adna 63
        
#3 South Bend 27
Rainier 71
        
   
#25 Adna 55
Onalaska 28
                  
          
#10 South Bend 30
Toutle Lake 58
    
#14 Rainier 32
Raymond 49
      
        
#18 Toutle Lake 30
Adna 48
    
#4 Toutle Lake 24
Raymond 78
        
                     
                      
#29 Raymond 68
Chief Leschi 60
               
#5 North Beach 29
Adna 69
        
#28 Adna 43
Wahkiakum 42
                      
           
#11 North Beach 19
Toledo 37
    
#15 Adna 42
Chief Leschi 51
      
        
#19 Toledo 38
Rainier 53
    
#6 Toledo 39
Chief Leschi 45
        
                     
                   
#22 Chief Leschi 40
Wahkiakum 38
   
      
#24 Rainier 67
Forks 45
        
#7 Napavine 59
Ilwaco 48
        
   
#26 Rainier 38
Wahkiakum 60
                  
          
#12 Ilwaco 56
Stevenson 22
    
#16 Napavine 31
Wahkiakum 40
      
        
#20 Ilwaco 36
Forks 67
    
#8 Stevenson 13
Wahkiakum 75
        
                     
                       
Tap game box for more game details.
 
Saturday, February 5, 2022
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#2 12:00 PM
Onalaska HS Gym
Morton-White Pass 43
@Onalaska 68
Onalaska to #13 Morton-White Pass to #9
#6 1:00 PM
Chief Leschi HS
Toledo 39
@Chief Leschi 45
Chief Leschi to #15 Toledo to #11
#4 2:30 PM
Raymond HS
Toutle Lake 24
@Raymond 78
Raymond to #14 Toutle Lake to #10
#1 2:30 PM
Forks HS - Spartan Gym
Winlock 55
@Forks 59
Forks to #13 Winlock to #9
#7 4:00 PM
Ilwaco HS
Napavine 59
@Ilwaco 48
Napavine to #16 Ilwaco to #12
#5 5:30 PM
Adna HS
North Beach 29
@Adna 69
Adna to #15 North Beach to #11
#8 7:00 PM
Wahkiakum
Stevenson 13
@Wahkiakum 75
Wahkiakum to #16 Stevenson to #12
#3 7:00 PM
Rainier HS
South Bend 27
@Rainier 71
Rainier to #14 South Bend to #10
 
Tuesday, February 8, 2022
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#9 6:00 PM
@ Black Hills HS
Winlock 62
@Morton-White Pass 25
Winlock to #17 Out
#11 6:00 PM
@ Rochester HS
North Beach 19
@Toledo 37
Toledo to #19 Out
#13 6:00 PM
@ RA Long
Forks 43
@Onalaska 64
Onalaska to #21 Forks to #20
#15 6:00 PM
@ Montesano
Adna 42
@Chief Leschi 51
Chief Leschi to #22 Adna to #18
#10 7:30 PM
@ Black Hills HS
South Bend 30
@Toutle Lake 58
Toutle Lake to #18 Out
#12 7:30 PM
@ Rochester HS
Ilwaco 56
@Stevenson 22
Ilwaco to #20 Out
#14 7:30 PM
@ Montesano
Rainier 32
@Raymond 49
Raymond to #21 Rainier to #19
#16 7:30 PM
@ RA Long
Napavine 31
@Wahkiakum 40
Wahkiakum to #22 Napavine to #17
 
Thursday, February 10, 2022
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#17 6:00 PM
@ Black Hills HS
Winlock 36
@Napavine 40
Napavine to #23 Out
#19 6:00 PM
@ Rochester HS
Toledo 38
@Rainier 53
Rainier to #24 Out
#18 7:30 PM
@ Black Hills HS
Toutle Lake 30
@Adna 48
Adna to #23 Out
#20 7:30 PM
@ Rochester HS
Ilwaco 36
@Forks 67
Forks to #24 Out
 
Tuesday, February 15, 2022
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#21 6:00 PM
@ Kelso HS
Onalaska 45
@Raymond 51
Raymond to #29 Onalaska to #25
#24 6:00 PM
@ Castle Rock HS
Rainier 67
@Forks 45
Rainier to #26 Out
#22 7:30 PM
@ Kelso HS
Chief Leschi 40
@Wahkiakum 38
Chief Leschi to #29 Wahkiakum to #26
#23 7:30 PM
@ Castle Rock HS
Napavine 40
@Adna 63
Adna to #25 Out
 
Thursday, February 17, 2022
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#25 6:00 PM
@ Castle Rock HS
Adna 55
@Onalaska 28
Adna to #28 Onalaska to #27
#26 7:30 PM
@ Castle Rock HS
Rainier 38
@Wahkiakum 60
Wahkiakum to #28 Rainier to #27
 
Saturday, February 19, 2022
GameTime/LocationOpponentsWinnerLoser
#27 10:00 AM
@ W. F. West HS
Onalaska 28
@Rainier 46
Fifth Place Out
#28 1:00 PM
@ W. F. West HS
Adna 43
@Wahkiakum 42
Third Place Fourth Place
#29 6:00 PM
@ W. F. West HS
Raymond 68
@Chief Leschi 60
First Place Second Place
District 4 2B Girls Basketball
Sat, Feb 5 - Sat, Feb 19

Director:
Wendie Dotson
dotsonw@adnaschools.org
Winners AND Losers of Games #29 and #28 and Winner of Game #27 advance to Regionals. WIAA Seeding Committee will seed the State Tournament Bracket.

test

DOWNLOAD
the WIAA Live App for easy access to brackets and game results.

On to Regionals

First Place
Winner Game 29
Second Place
Loser Game 29
Third Place
Winner Game 28
Fourth Place
Loser Game 28
Fifth Place
Winner Game 27

Tournament Seeding

1C1Wahkiakum
2P1Raymond
3C2Onalaska
4P2Chief Leschi
5C3Adna
6P3Forks
7C4Rainier
8P4Ilwaco
9C5Napavine
10P5South Bend
11C6Winlock
12P6North Beach
13C7Toledo
14C9Toutle Lake
15C8Morton-White Pass
16C10Stevenson